Kdo jsem

Dagmar Hrubá Narodila jsem se a trvale žiji a pracuji v malebném městě Prachatice v podhůří Šumavy. Univerzitní vzdělání jsem získala nejprve v oblasti speciální pedagogiky s následným specializačním studiem a atestací v oboru klinické logopedie. Potřeba komplexního přístupu k mým pacientům mě přivedla ke studiu jednooborové psychologie a následně k terapeutické práci, když jsem si prohlubovala znalosti a dovednosti absolvováním psychoterapeutických výcviků. Více viz Vzdělávání a kvalifikace.

Během své téměř třicetileté praxe jsem pracovala s drogově závislými, s handicapovanými lidmi a lidmi v těžkých krizových situacích. Ve své současné privátní praxi se zaměřuji především na individuální a rodinnou terapeutickou pomoc a poradenství lidem s nejrůznějšími akutními problémy, ale i těm, kteří mají zájem o rozvoj své osobnosti a sebepoznání. Své zkušenosti také předávám jako supervizorka a lektorka kurzů pro pracovníky v sociální oblasti a ve školství. Více viz. Reference (lektorská činnost).

Ať už se věnuji kterékoliv z těchto pracovních oblastí, nejdůležitější je pro mě respekt, láska a úcta k jedinečnosti s svébytnosti každého člověka a k jeho příběhu. Věřím, že změna nastane tehdy, když se staneme tím, kým jsme, nikoliv tím, kým bychom chtěli nebo měli být.....